Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.04.2020 17:56 (Üye) Soru : Mrb.65 yaş üstü meslek mensubuyum.Gelir ve Kurumlar vergisi beyannamelerini, maliye tarafından belirtilen yasal sürelerinde mi beyan etmemiz gerekiyor? Yoksa 65 yaş üstü meslek mensubu olduğum için sokağa çıkma yasağının bitmesinden sonraki tarihte mi beyan edeceğiz? Saygılarımla.

Cevap : 65 Yaş üstü meslek mensubu ve sözleşmesi olan müşterilerinin VD ne verilmesi gereken tüm beyannameleri ve bildirimleri (B formu dahil) sokağa çıkma yasağı bitim tarihini izleyen 15 günlük süre içersin de verilecek tahakkuk eden vergilerde aynı sürede ödenecektir. Bu konuda VD bilgi verilmesine gerek yoktur. (SGK na verilen aylık bildirge erteleme kapsamında değildir.) Konu ile ilgili olarak aşağıdaki linkdeki yazımızı inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1483/Mevzuat-Dosya/65yas.pdf Kurumlar vergisi Beyan süresi 01/06/2020 tarihine ertelenmiştir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.