Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.04.2020 11:48 (Üye) Soru : Merhabalar, üstadım şimdi çalıştığım yerde bir mükelefimiz bize yeni geldi.ilk kez sigorta dosyası açılmış 16 mart tarihi itibari ile haliyle bir çalışılan bildirilmiş aynı tarihte ve mükelefimiz teşvikler den yararlanmak istiyor. teşvik tanımlama yapılmamış ve daha mart ayı bildirgesini bildirmedik teşvik sorguladımızda örneğin 6111 teşvikten yararlanamaz çünkü SSK girişi yapılmıştır diye açıklama var yararlanabilmesi için nasıl bir yol izlememiz gerekir. Teşekkür ederiz şimdiden.

Cevap : Sigortalı Yönünden 6111 Teşvikini Değerlendirecek Olursak; 01/03/2011 ila 31/12/2020 tarihleri arasında işe alınmış olmalı, 18 yaşından büyük olmalı, İşe alındığı tarihten önceki 6 aylık dönemde işsiz olmalı, Ortalama sigortalı sayısına ilave çalıştırılmalı. Kadın sigortalılar açısından öncelikli olarak 18 yaşından büyük olma şartı aranırken, teşvikten faydalanılacak erkek sigortalı için 18-29 yaş şartı aranmaktadır. 29 yaşından büyük erkek sigortalılar için İŞKUR kaydı aranmakla birlikte 6 ay süre ile yine teşvik imkanı getirilmiştir
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.