Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.04.2020 12:34 (Üye) Soru : sayın danışmanım 1. kçö başvuruda 450 gün 60 gün şartına bakmadan tüm personelimizi liisteye yazdık .şartı sağlamayanada ödeme yapılır mı yapılıp daha sonra faiziyle istenme ihtimali var mıdır 2. kçö başvuru tarihi 01.04.2020 mart bildirgesini tam bildirmemiz mi gerekiyor. 3.kçö 450 gün 60 gün şartını sağlayan işçi için kçö basvurusunda bulunmadığımızda bildirgede nasıl bildireceğiz. teşekkür ederim.

Cevap : 1. şartı sağlamayanlara ödeme yapılmayacaktır. Ancak işçinin işsizlik maaşına hak kazanıp kazanmadığı işkurun web sitesinden kontrol edilebilmektedir. 2. fiilen çalışıldı ise evet çalışılmadı ise çalışılan günler tam kalan eksik günler nedenlerine göre kodlanmalıdır. 3. Ücretli izin ücretsiz izin telafi çalışması genel hayatı etkileyen olaylar nedenine göre bildirim yapılmalıdır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.