Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.04.2020 11:37 (Üye) Soru : Merhabalar,15/03/2020 tarihinde İçişleri Bakanlığı Genelgesi Kapsamında kapatılan İşyeri için K.Ç.Ö Müracaatında bulundum.-K.Ç.Ö'den yararlanamayan personeller için Mart Ayı Bildirgesinde Eksik Gün Kodu olarak hangisini bildirmem doğru olur.-28-Pandemi Kodunu,17/04'den itibaren kabul ediyorlar.-İşyeri Fiilen kapalı ve İşveren Maaş ödemesi yapmamaktadır.-28-Pandemi kodu 17/04 itibarıyla geçerli ise Nisan Ayının tümü için Açıklanması Beklenen 29-Pandemi ve Diğer Nedenler mi kullanılmalıdır.- İkinci bir sorum ise KÇÖ Müracaatı yapıp halen sonuç almadığımız İşveren'in çalışanlarının hangilerinin KÇÖ kapsamında olduğunu bilmiyoruz.-Bu durumda 27/04/2020 tarihine kadar dönüş sağlanmazsa Mart Ayı Bildirgesini onaylarken nasıl bir yol izlemeliyim.-

Cevap : 1. İşçiler ücretsiz izin kullandırılıyorlarsa mart ayı 21 kod eksik gün nedeni seçilmelidir. 2. KÇÖ uygunluğuna göre 18 kod kullanılması doğrudur. İŞkur danışmanınızla irtibata geçmeniz gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.