Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.04.2020 17:12 (Üye) Soru : Covid-19 Kapsamında 3 ay süresi içerisinde işten çıkarmalar olamayacak ancak İşçinin Evlilik Sebebi İle Çıkışında Tazminat almasında bir engel var mdıır.Diğer bir Sorum Covid-19 olan kişi ile temasta bulunup ancak test sonucu negatif çıkmasına rağman 14 gün evde karantinada kalması istenildiğinde ve bu sürede rapor alınırsa Staj sürelerinden sayılır mı?

Cevap : 1475 sayılı kanun geçerli 14. maddesi gereğince kadının evlendiği tarihten itibaren bir içerisinde işten ayrılmak istemesi işçinin irade beyanı olup işten çıkarma olarak değerlendirilmemelidir. Diğer bir Sorum Covid-19 olan kişi ile temasta bulunup ancak test sonucu negatif çıkmasına rağman 14 gün evde karantinada kalması istenildiğinde ve bu sürede rapor alınırsa Staj sürelerinden sayılır mı? MESLEK MEVZUATI birimimizle iletişime geçiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.