Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.04.2020 18:15 (Üye) Soru : Sayın yetkili, size 2 sorum olacak 1- KÇÖ nden yararlanan(işkur'a haftada çalışılmayan 45 saat olarak beyan edilmişti) özel bir okulun öğretmenlerinden bazıları evlerinde haftada 5 saat uzaktan öğretim yapacaklar. Biz bunu aylık bildirgede haftalık 5 saat çalışmayı beyan etmemiz yeterli mi?, yoksa, komple tekrar yeni hazırlanmış KÇÖ listesini İşkur'a gönderecek miyiz?(listede haftada 5 saat çalışmayanlar da yazılacak mı?) Aynı soru, 17/03/2020 tarihinden itibaren ücretsiz izne ayrılan öğretmenler için de geçerli. 2- Ücretsiz izni kabul etmeyen emekli öğretmenlerimize 17/04/2020 tarihinden itibaren, ücretsiz izne ayrıldıklarını beyan eden 28/04/2020 tarihli tebligat gönderebilir miyiz? Gönderemez isek nasıl bir yol izleyebiliriz.? Saygılarımızla, iyi çalışmalar.

Cevap : 1. işçilerinizin fiili durumlarına göre puantaj hazırlayıp işkur müracaatınıza düzeltme veriniz. 2. Evet 7244 sayılı kanun usül ve esalarına göre tebligat ile işçinizi ücretsiz izne ayırabilirsiniz (17 nisandan itibaren )
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.