Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.04.2020 15:15 (Üye) Soru : Sayın yetkili..65 yaş mücbir sebeple ilgili..Tereddüt hasıl olmuştur.. 67 yaşındayım haliyle büroma gidip müşterilerimin beyannamelerini veremiyorum. 65 yaş altında ve 65 yaş üstünde olan beyanname aracılık sözleşmesi yaptığım müşterilerimin beyannamelerini mücbir sebep kalktıktan sonra 15 gün içerisinde verebilirmiyim..yani müşterilerimin beyannamelerini normal süresindemi vermem gerekiyor. yoksa mücbir sebepin kalkmasından sonramı vereceğim.

Cevap : 65 Yaş üstü meslek mensubu ve sözleşmesi olan müşterilerinin VD ne verilmesi gereken tüm beyannameleri ve bildirimleri (B formu dahil) sokağa çıkma yasağı bitim tarihini izleyen 15 günlük süre içersin de verilecek tahakkuk eden vergilerde aynı sürede ödenecektir. Bu konuda VD bilgi verilmesine gerek yoktur. (SGK na verilen aylık bildirge erteleme kapsamında değildir.) Konu ile ilgili olarak aşağıdaki linkdeki yazımızı inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1483/Mevzuat-Dosya/65yas.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.