Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.04.2020 10:29 (Üye) Soru : Merhaba Kısa çalışma başvurumu düzelteceğim. Yeni oluşturacağım listeler için bir sorum olacak. Evden devam eden eğitim için fiili çalışma saatlerini aldım. ilk sorum şu bu çalışma saatlerinin bazıları bana fiili olarak verilen saatler arasında haftada 7 saat 3 saat gibi 1 güne tekabül etmeye saatler var. Ben normalde ay üzerinden bordro yapıyorum. Bu süreçte saat üzerinden hesaplama yapınca bir sıkıntı yaşar mıyım. Bir de bu durumda bordro programı günü ayarlarken 2 güne tekabül etmeyen çalışma saatlerin düzenleyip 2 gün yapıyor. Bu durumda işkura bildirdiğim saatleri bordro yapılan duruma göre mi vereyim yoksa fiili saatleri mi göstereyim. Kafam karıştı hangisi doğru olur. Bana yardımcı olursanız sevinirim

Cevap : İşkur talep formunda zaten haftalık çalıştırılmayacak saat ile çalışılan saatler sorulmaktadır. SGK verilen aphb de bu saatleri güne çevirip bildirim yapmanız gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.