Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.04.2020 10:37 (Üye) Soru : Sayın yetkili Bordoroda Eksik Gün nedeni :18 kısa çalışma ödeneği seçilmiş olan işçinin bu ödeneğe hak kazanamaması halinde bu eksik gün nedeninin 28;pandemi ücretsiz izne döndürülmesi hususunda 1-Başvuru ilgili ayı, takip eden ayın 3. gününe kadar internetten mi yapılacak 2 - Eğer kısa ödeme başvurusunun ilgili ayı takip eden ayın 3.gününden sonra kısa çalışma ödeneği red cevabı gelirse, geçmiş ayın bildirimi için ayın 3 ü geçtiği için nasıl işlem yapılacak 3-Kod değişimi dilekçe ile kağıt ortamında sgk şube müdürlüklerine mi yapılacak Teşekkür ederim

Cevap : Sistem üzerinden yapılacak başvurularda Ücretsiz izin desteği ödemesi 17 Nisan 2020 tarihinden sonra Ücretsiz izne çıkarılan işçilere yapılacak. Ücretsiz İzin işlemleri menüsünde Ücretsiz izin desteğinden yararlanan işçileri listelemek mümkün olacak. Pandemi nedeni ile yapılacak olan Ücretsiz izin desteği bildirim ekranı e-işveren sisteminde COVİD 19 ÜCRETSİZ İZİN İŞLEMLERİ menüsu altında COVİD 19 ÜCRETSİZ İZİN GİRİŞİ COVİD 19 ÜCRETSİZ İZİN GİRİŞİ COVİD 19 ÜCRETSİZ İZİN XML GİRİŞİ bölümlerinden oluşmaktadır. 2. İşkur işveren menüsü kısa çalışmaya ilişkin rapordan red olup olmayanları kontrol ediniz. 3. Kod değişikliği SGK na dilekçe ile yapılabilmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.