Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.04.2020 19:59 (Üye) Soru : 24 Martta Kısa Çalışma müracaatında bulunduk, sonuç raporuna şimdi bakabildim. Raporda 2 çalışan için HAKETMEMİŞ yazıyor. Mart aphb de tüm çalışanları 30 günü tam göstermiştik. Nisan ayına geldiğimizde Kısa Çalışmalrı 18 Kodu ile bildireceğim. Haketmeyen çalışanları 28 Kodu ile bildirebilir miyim? Asıl sorum Haketmeyen bu 2 çalışan için 24 martta kçö başvurmuştuk, bu 2 çalışanın Ücretsiz izin ödeneğinden faydalanabilmasi için 17 nisandan itibaret izne ayrılması gerekiyor diye biliyorum. Bu çelişkinin aydınlatılması için görüşünüze acil ihtiyaç duyuyorum. Saygılar

Cevap : 17 nisan sonrası için 28 kod kullanabilirsiniz. 01-17 arası da ücretsiz izin sözkonusu ve çalışma yoksa 29 kod kullanmanız gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.