Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.04.2020 19:26 (Üye) Soru : MERHABA, MÜKELLEFİM ADINA 01/04/2020 TARİHİNDEN İTİBAREN KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNE BAŞVURDUM.ANCAK HALA SONUÇLANMADI.NİSAN AYI SGK BİLDİRGESİNİ KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SONUÇLANMADAN EKSİK GÜN NEDENİ OLARAK 18 KODU SEÇİP BİLDİREBİLİR MİYİM? KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ÇIKMAZSA İŞVEREN ÜCRETSİZ İZİN DESTEĞİNDEN FAYDALANMAK İSTİYOR. KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ OLARAK BİLDİRİLEN BİLDİRGEYİ,KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ÇIKMAZSA ÜCRETSİZ İZİN DESTEĞİ OLARAK GÜNCELLESEK CEZALIK BİR DURUM DOĞAR MI?

Cevap : Kısa çalışma uygunluk denetimi sonucuna 18 kod seçilebilmektedir. İşçilerinizi bu sonuca göre ya da beklemeden de 17 nisaan ve sonrası için Covid 19 nakdi ücret desteği başvurusu yapabilirsiniz. eksik gün nedeni kodunu ipc olmadan dilekçe ile düzeltebilirsiniz ancak nakdi ücret desteği başvurusu takip eden ayın 3 ünde bitmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.