Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.04.2020 21:40 (Üye) Soru : Sayın, iŞkur kçö hk.da bir sorum olacak. - sgk bidirgelerinde kısa çalışma başladığı tarihe ilave 7 gün eklenecek şeklinde bir bilgi vardı; bende bu bilgi doğrultusunda bildirgemi verdim: kısa çalışma 23.03 başladı ve ilk 7 gün ilave edip 29 gün çalıştı gösterdim.... Doğru mu yaptım. Bilginiz varsa rica edebilirmiyim. Çünkü; yanlış yaptığımı düşünüyorum. İŞKURdan gelen 2.tablo bu şekil bildirimle(+7gün) uyumlu bir format değil.

Cevap : İşkur XML dosyası kçö bir bütün olarak bildirmenizi ama ilk yedi günü işverenin bildirim yapıp ödeme yapması gerektiğini belirtiyor . Siz de zaten fiili çalışma +7 gün yarım ücret bildiriminde bulunmuşsunuz. SGK ya yapmış olduğunuz bildirim doğrudur. İŞkurunda istemiş olduğu XML formatıyla uyumludur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.