Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.04.2020 21:53 (Üye) Soru : Merhaba Bu süreçte size çok soru sordum. Hepsine verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Bir sorum bir türlü kafamda net cevaplanmadı. Tekrar sormak istedim bir de yeni sorum var. Bizde hiç çalışmayan 2 tane emekli personel var Ben 01.04.2020 tarihinden itibaren onları hangi eksik gün kodu ile göstermeliyim. Emekli olarak hiç bir şeyden faydalanamıyorlar. 10 zorlayıcı nedenler sebebi ile göstersem ilk 7 gün yarım ücret mi ödemem gerek nasıl yapmalıyım.Ve bu durumda onlardan ücretsiz izinde olduğu gibi yazılı bir onay almam gerekir mi? Bir de öğretmenlere ödenen eğitim öğretim tazminatı ve sosyal yardımları kısa çalışma döneminde bordroya eklemeli miyim. Bunlar ücret olmadığı için onları bordroda ekleyip ödersem sorun olur mu Teşekkürler

Cevap : 10,genel hayatı etkileyen nedenler ve ilk yedi yarım ücret ödenmesi gerekir. Eğer ücretsiz izin uygulamasında anlaştı iseniz bunun yazılı olması gerekmektedir. İkramiye sütununda bildirimde bulunabilirsiniz. (Çok naifsiniz asıl ben teşekkür ederim)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.