Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.05.2020 09:35 (Üye) Soru : az önce size şu soruyu sorup şöyle cevap vermiştiniz. Soru: 57 yaşındayım. 65 yaş üzerinde olan mükellefim var. gelir vergisi beyanı bugün mü son gün acaba. Cevap:Sayın, Hayır bu gün son gün değil. VUK 518 sayılı tebliği göre 65 yaş üstü müşteriniz ile aracılık ve sorumluluk sözleşmeniz olması halinde verilmesi gereken tüm beyannameleri ve bildirimleri (geçici vergi beyanı ve B formu dahil) sokağa çıkma yasağı bitim tarihini izleyen 15 günlük süre içersin de verilecek tahakkuk eden vergilerde aynı sürede ödenecektir. Bu konuda VD bilgi verilmesine gerek yoktur. (Sgk bildirgesi hariç) Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi ŞİMDİ GİB İ ARADIM BUGÜN SON GÜN DİYOR. NE YAPMAM GEREKİR HANGİSİ DOĞRU ŞAŞIRDIM. CEVAP TA EMİN MİSİNİZ.

Cevap : GİB DEKİ MEMUR 518 NOLU TEBLİĞİ OKUMAMIŞ . CEVAP DAN EMİN OLMAK İÇİN TEBLİĞİ OKUMAK GEREKİR.EMİN OLUNMAYAN BİR YORUM BURADA YAPILMAZ. SİZDE 518 SAYILI VUK TEBLİĞİNİ İNCELERSENİZ GİB YANLIŞ BİLGİ VERDİĞİNİ ANLARSINIZ.SİZDE BİZİM GİBİ EMİN OLURSUNUZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.