Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.05.2020 11:54 (Üye) Soru : Merhaba. 16 Marttan itibaren kapatılan işyeri için KÇÖ başvurusunda bulundum. İŞKUR sunucu 29 Nisan da bildirdi ve 20 personelin ancak 11 tanesinin KÇÖ alabileceğine hükmetti. Bildirge cezalı duruma düşmesin diye KÇÖ hesaplaması ile bildirimde bulundum. Şİmdi bu haketmeyen personel için 1- APHB düzeltilmeli mi? 2- Haketmeyen personel için eksik gün kodu olarak 21-Ücretsiz İzin seçeneğinimi kullanmalıyım? 3- CB kararı ile kapatıldıkları için Mart ayı için Ücretsiz İzin ödemelerinden nasıl faydalanacaklar? Zira 17 Nisan dan sonrası için 14 günlük girişe sistem izin veriyor.

Cevap : 1. eksik gün nedeni kod değişikliğini ilgili sgk dan dilekçe ile ipc olmadan düzeltebilrsiniz. 2. 21 ko eğer ücretsiz izinde iseler ya da 10 genel hayatı etkileyen nedenler seçilebilir. 3.Mart ayında değil 17,04,2020 sonrasında nakdi ücret desteği verilmeye başlanılmıştır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.