Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.05.2020 09:52 (Üye) Soru : Merhaba, tek ortaklı Limited Şirketinde huzur hakkı ödemesi için karar alacağız. Bu kararın Noter tasdiki ve Ticaret Sicilde tescili yapılmalı mıdır? Birde rica etsem uygun bir karar örneği konusunda yardımcı olabilir misiniz? 2.Sorum: Firmamız Teknokent bölgesinde faaliyet gösterecek, huzur hakkı ödemesi Gelir Vergisi Stopajından müstesna mıdır? Değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederek, çalışma hayatınızda kolaylıklar dilerim.

Cevap : Huzur hakkı için alınacak kararınız tescile tabi değil, ancak dosyasına konulmasını istemeniz halinde noter onaylı kararınızı bir dilekçe ile verebilirsiniz, Kararınız tescil ve ilan edilmeyecek olup sadece sicil dosyanıza konulabilecektir, mersisden yapılacak işlemde bulunmamaktadır. iyi çalışmalar,
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.