Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.05.2020 16:07 (Üye) Soru : Merhaba, Şirketimizde 01.04.2020 tarihi itibariyle kısa çalışma ödeneğine basvurduk. 45/22.5 saat olarak çalışmaya başladık. 15 Mayıs gibi kısa çalışma yi bitirip normal çalışmaya geçmeyi düşünüyoruz. Personel lerimizi 2 grubu ayirmistik. 1-15 arası ve 16-30 tarihleri arasında calisiyoruz. Mayıs ayında ilk grup tekrar izinde. 15 mayisda sonlandırılması halinde 2.grupu da 15 Mayıs öncesi bir hafta olarak mi.izine gönderilmesi doğru olur. Mayıs ayında bordro hesaplamasi nasıl yapılır. Ayrıca kısa çalışma sonlandırılması nasıl yapılmalıdır. Başvuru evrakları hakkında bilgi verebilir misiniz. Teşekkürler.

Cevap : Kısa çalışma ödeneğine uygunluk için vereilen işçi listesinde ya da çalışma sürelerinde meydana gelen değişiklikler dilekçe ve ekinde puantaj ile İşkur a bildirilmelidir. İşçilerinizin parttime çalışma sistemiyle çalıştırmışsınız izin uygulaması şirket ik politikalarınıza göre belirleyebilrisiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.