Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.05.2020 12:50 (Üye) Soru : Soru 1 23 Mart tarihinde kçö başvuruda bulduk. Mart sgk bildirgesi 18 kodu ile verildi. Nisan ayı 30 gün, eksik gün nedenine de kçö çıkan personellere 18, diğerleri için de 29 eksik kodu mu seçilmesi gerekir? Soru 2 30 Mart tarihinde kçö talep edildi ve onaylandı. Mart ayı bildirgesi tamam nisana devir eden 5 gün için 1/2 oranın da kazanç 25 gün içinde eksik gün vereceğiz. Eksik gün kodu kçö çık akar işin 27, çıkmayanlar için de 29 pandemi mi verilecek? Uygulanmayan eksik gün kodları olunca kafam iyice Allah bullak oldu.

Cevap : Nisan ayında kçö haketmeyenler için nakdi ücret desteğine başvurdu iseniz 29 kod ile bildirebilirsiniz. işlemleriniz doğru. işçi kçö haketmiş ve ayrıca eksik günü var ise kod 27 işçi kçö haketmemiş nakdi ücret desteği başvurusu var ise kod 29
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.