Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.05.2020 15:59 (Üye) Soru : Merhaba Emekli ama evden çalışan öğretmenlerimizi ve kısa çalışmadan faydalanamayan ve yine evden çalışan öğretmenlerimizi çalıştıkları süreleri göz önünde bulundurarak kendilerinin de onayını alarak ücretsiz izine çıkarmamız halinde ekik gün kodunu sigortaya ne olarak bildirmemiz gerekir. Bir de hiç çalışmayan emekli çalışanları da tamamen 0 olarak göstererek ücretsiz izne çıkarsak yine onların onayını alarak hangi eksik gün kodu ile sigortaya bildirmemiz gerekir. Teşekkür ederim

Cevap : 21 KOD İLE Emekli çalışanlarınızla anlaşarak ücretsiz izin uygulamasının bildiriminde bulunabilirsiniz. emekli olmayan çalışanlarınızın ücretsiz izine çıkardıklarınızdan 17 nisan sonrası için nakdi ücret desteğinde bulundu iseniz 29 kod ile bildirimde bulunmanız gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.