Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.05.2020 17:20 (Üye) Soru : Bir Limited Şirket mükellefimiz. Almanya'da mukim bir firmaya, bu firmanın İtalya ve İspanyada bulunan tedarikçilerinden aldığı malın bu ülkelerdeki fabrikalarında kalite kontrol ve sevkiyat kontrol hizmeti işini yapmaktadır. Bu işin bir kısmınıda Türkiye 'de mukim bir serbest meslek erbabına (mühendis) yaptırmaktayız. Buna göre Türkiye'de mukim serbest meslek erbabının firmamıza keseceğiz serbest meslek makbuzunda g.v.stopajı olacakmı /olmayacakmı cevabınızı rica ediyoruz. Teşekkürler

Cevap : Türkiye'de mukim serbest meslek erbabının firmanıza düzenleyeceği serbest meslek makbuzunda GV stopajı yapacaktır.Bahsettiğiniz Serbest meslek erbabı Makbuzu Yurt dışındaki firmaya düzenlemiş olsa idi g.v.stopajı olmayacakdı.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.