Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.05.2020 17:04 (Üye) Soru : Merhaba, 4 kişi çalışanı olan işyeri 01.04.2020 tarihinden itibaren tamamen kapandı ve kısa çalışma ödeneğine müracaat edildi. 2 kişi kısa çalışma ödeneğinden faydalandı. 2 kişi ise faydalanmadı. Faydalanmayan 2 kişi için 4. ayda sgk primi ödenecek mi. Ödenmeyecekse eksik gün kodu olarak ne yazacağız.

Cevap : 10.genel hayatı etkileyen nedenler eğer kçö den yararlanamayan iki işçi için nakdi ücret desteği almak isterseniz; 29 kod ile de bildirimde bulunabilirsiniz. bordronuz kçö hak eden ve temeyen tüm personel için ilk 7 gün yarım ücret + aphb bildirim yapılmalı kçö hak eden 23 gün 18 kod kçö bildirim kçö haketmeyen 23 gün ücretsiz izin bunun 14 günü nakdi ücret desteği başivurusu ile kod 29 bildirim olabilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.