Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.05.2020 18:50 (Üye) Soru : Merhaba, Kısa çalışma ödeneği sonuçlanan bir firma için Mayıs ayı içinde çalışanlara ilk ödeme yapıldı. İş Kur E şube ekranında çalışma ödeneği sonuç raporu görüntülendiğinde bazı çalışanlar için Mart ve Nisan ayı ödeme tutarı ile birlikte ödemesi bitmiş açıklaması da yazmaktadır. (Sorgulandığında işsizlik maaşından kalan tutarın yattığı ve kalan tutarın bittiği açıklaması yapıldı) Bu ilgili kişilerin artık Mayıs ayında ödenek alamayacakları anlamına mı geliyor ve SGK beyan vb diğer yasal yükümlülük açısından bildirimi nasıl olacaktır. Artık KÇÖ kapsamında değerlendirilmeyecek mi? İyi çalışmalar.

Cevap : Bu kişiler için kçö hak sahipliği bitmiştir nisan ayı için yada kalan süreleri için nakdi ücret desteğine başvurabilirsiniz. O işilerin ko değişikliğini sgk dan açıklayıcı bir dilekçe ile yapabilrisiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.