Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.05.2020 08:47 (Üye) Soru : Üstadım merhaba, kçö basvurdugumuz firmada çalısanlar onaylandı.15/06'a kadar kımse çalısmacak. ama bazı çalısanlara işkurdan tam 30 günlük ödemeler yapılmayacakmıs orneğin Nisan 11 gün diğer aylar 0 yada nisan tam mayıs 10. Hazıran 0 gibi.önceden ödenek alanların kalan hakları kadar alabilecekler dediler.şimdi bu kalan eksik günler için işçide ay içinde çalısmayacağına gore hem kçö den yaralanacağı gün kadar yaralandıktan sora geri kalanına pandemi iznine mi basvurmak gerekeir?ay içinde eksik gün gösterirken hem kçö hem pandemi mi gosterilmesi gerekir? Tesekkürler

Cevap : İşsizlik ödeneği biten bu kişiler için nakdi ücret desteğine başvurabilirsiniz. pandemi birden fazla neden 29 ya da kçö birden fazla neden 27 seçebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.