Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.05.2020 09:01 (Üye) Soru : Merhaba ,kısa çalışma ödeneği alan bir personel çalışmadığı dönemde evde ufak bir kaza geçirmiş,ve akabinde hastaneden iş görmezlik raporu almış.Rapor tarihi 27.04 ile 16.05 arasını kapsıyor.Şimdi biz e -vizite ekranından raporu çalışmadı şeklinde onaylammamız gerekir mi? Onaayamazsak cezası var mı?Sgk 'dan rapor parası aldığı zaman İşkur ödeneğinden aynı dönem için para almaması için ne yapmalıyız.

Cevap : Raporu onaylamanız ve işkura raporu dilekçe ile bildirmeniz gerekmektedir. Çalışmadığına dair bildirimin, Aylık Prim ve Hizmet Belgesi‘nin Kuruma verileceği son günü geçirilmiş olmasına rağmen hiç verilmemesi sebebiyle, o döneme ait asgari 1/2 oranın da, Çalışmadığına dair bildirimin, Aylık Prim ve Hizmet Belgesi‘nin kuruma verileceği son günü geçirildikten sonra geç verilmesi sebebiyle, o döneme ait asgari ücretin 10/1’i oranın da, İdari para cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.