Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.05.2020 09:04 (Üye) Soru : merhaba , biz kagıt fatura (kagıt faturada tek seri kullanıyoruz) mukellefi olan bir LTD STI yiz. sadece 5.000-tl ve 30.000-tl faturalarımızı , GIB portalı uzerinden e-arsıv fatura olarak kesıyoruz. 2020-1. donem gecıcı vergi de , son kesilen faturalarımızı beyan ederken , serı ve sıra no olarak hangi fatura beyan edilecektir? 1- kesilen son fatura olarak, seri ve sıra no olarak , hem kagıt olarak kestigimiz son faturayı , hem de GIB uzerinden kestigimiz son faturayı , beraber mı beyan edecegiz? 2 - yoksa 31-03-2020 de saat ve dakıka olarak bakıp - en son kesılen fatura kagıt fatura ise onu , eger son fatura GIB faturası ıse onu mu beyan edecegız? tesekurler

Cevap : En son düzenlenen KAĞIT Fatura ve en son düzenlenen E-ARŞİV Fatura ayrı ayrı satırlara yazılacaktır. (Her ikisi de yazılacak)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.