Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.05.2020 18:56 (Üye) Soru : K.Ç.Ö. İLE İLGİLİ BİR SORU....: 20.03.2020 - 30.06.2020 arası 45/45 saat şeklinde k.ç.ö başvuru yaptık. ....................................... 4 çalışanımız var. .................................. birisi emekli, part time iş sözleşmesi var. 15 gün çalışıyor, 15 gün kısmi istihdam puantaj veriyorduk. şimdi 20.03.2020 deki k.ç.ö. buşvurusu ile bu emekliye mart puantajı nasıl verilecek idi... k.ç.ö den faydalanmadığına göre eskiden olduğu gibi versek olur muydu? yoksa buna 7 gün yarım ücret hesaplaması yapılacak mıydı? ........................................ bir diğer çalışan ise k.ç.ö. hak etmedi... buna nisanda ücretsiz izin girişi yapıldı ve 14 gün parasını aldı. Yine bunun mart puantajı nasıl olacak idi.. 7 gün yarım ücret verilecek mi? verilmeyecek mi? ....................................................................... diğer ikisi k.ç.ö hak ediyor luca proğramının k.ç.ö. sekmesinden bilgi girişleri yapılınca sistem puantajı veriyor. Nisan,Mayıs, Haziran için tekrar puantaj girişi yapmaya gerek yoktur değil mi? teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz.....

Cevap : 20,03,2020 tarihinden itibaren işyerinde faaliyet tamamen durdu mu ? Yoksa fili çalışması devam edenler var mıydı? (örneğin emekliler)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.