Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.05.2020 16:06 (Üye) Soru : Geri dönüşünüz için teşekkür ederim fakat ben tahakkuk açısından sordum siz ödeme açısından cevap vermişsiniz. 65 yaş üstü için GEÇİCİ VERGİ ONAYLAMA zamanı ne zaman ? Aşağıya da size hatırlatma açısından ilk soru- cevabı gönderiyorum . Soru: Merhaba , 65 yaş üstü SMMM için de Geçici Vergi tahakkukunu onaylama tarihi 20 Mayıs mı yoksa diğer beyannameler gibi sokağa çıkma yasağının bittiği günden itibaren 15 gün içinde mi ? Teşekkürler Cevap:Sayın, Sokağa çıkma yasağının bittiği günden itibaren 15 gün içinde ödenir. Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi

Cevap : 65 yaş üstü için beyanname onayı hangi tarih olursa olsun fark etmez.18 mayısa kadar onayla bileceği gibi Sokağa çıkma yasağının sona erdiği tarih den 15 sonrada onaylanır ve aynı sürede ödenir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.