Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.05.2020 11:52 (Üye) Soru : 01.04.2020 tarihinde kçö başvurduk fakat henüz cevaplanmadı. E-bildirge son süresine kadar bir cevap gelmez ise, bildirgeyi Kçö başvuru gün sayılarına göre mi doldurmalıyız ve eksik gün nedeni hangi kodu kullanmalıyız? yoksa tam çalışma saati ile mi doldurmamız gerekmektedir?

Cevap : İŞKUR uygunluğuna göre bildirgenizi vermeniz gerekir. Ancak cevap henüz gelmedi ise işçilerinin fiili durumlarına göre hak edip etmediklerini tespitini yapabiliyor iseniz bu da sizin için bir yol olacaktır. Eğer kçö başvurunuzun olumlu çıkacağı yönünde tespitiniz var ise 18 kod kullanabilrsiniz KÇÖ nün çıkmaması halinde eksik gün nedeni kod değişikliğini sgk dan dilekçe ile nedenini belirterek yapabilirsiniz. Kod değişikliği için ipc kesilmemektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.