Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.05.2020 09:16 (Üye) Soru : 13/03/2020 tarihinde açıkkalp ameliyatı olmam sebebiyle daireme durumumu bildiren evraklarla mücbir sebep başvurusunda bulundum ve işlemim tamamladın mükelleflerimin durumunu sorguladığımda onlarda da mücbir sebep hali tanımlanmış durumda normalinde mükelleflerim yasayla çalışması durdurulan sektörlerden mücbir sebep kapsamında değildi...benim bu durumda beyan sürelerim nasıl olacaktır..ivedilikle yanıtlarsanız çok sevinirim çünkü 28/05 de geçici vergi verecekmiyim bilmiyorum ...

Cevap : Geçmiş olsun 65 yaş ve üstü ile kronik hastalar için mücbir sebep uygulanmaktadır. Sizin konumunuz daki meslek mensupları için bürokratik işlemlerin nasıl olacağı konusunda tebliğde bir açıklama yok .GİB ile görüşünüz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.