Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.05.2020 14:52 (Üye) Soru : merhaba. bir çalışanımız 14,04,2020 de hastaneye yattı, 9,5,2020 de vefat etti. sistemde 14,05,2020 itibari ile sıhhi izin raporu görünmüyor. benim bildirgeyi verip çıkış işlemini yapmam lazım. bazı arkadaşlar hastane ile görüş, sisteme rapor girsinler diyor. bu ne menem bir iştir. hastane ile görüşerek bir sonuç alamadım. SORUM ŞUDUR: Ben bu işçiyi öldüğü güne kadar çalıştı göstersem; ileride çalışamaz raporunu (14,5,2020 itibari ile ortada olmayan bir rapor) (ailesi ile de görüştüm rapor verilmedi dediler, belki de can derdi ile bir kenara atıp unuttular) sistemden onaylamadık diye ceza gelebilir mi? benim neden böyle saçma sapan bir yükümlülüğüm var. oda yetkililerinin de bu konuda girişimde bulunmasını rica ederim. belli bir tarihe kadar sistemde görünmeyen bir raporu nasıl onaylayacağım?

Cevap : Öncelikle size ve sizin nezdinizde işçinizin ailesine başsağlığı diliyorum. İşçinizin hastane yatışına ilişkin evrakla mutlaka sisteme giriş yapılmalıdır. Raporu TC ile manuel giriş arayınız. Bu evraka ulaşamıyor iseniz işçinin ölüm terekesi ile ölüm nedeniyle çıkış işlemini yapabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.