Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.05.2020 11:22 (Üye) Soru : Kuyumcu olan mükellefim aynı zamanda e-ticarette yapacaktır. 1-Aynı yıl içinde ve sürekli olarak irsaliyeli faturanın yanında aynı anda irsaliye ve fatura bastırıp ayrı ayrı kullanabilirmi? 2-E-ticaret için ETBİS'e kayıt olmasının yanında yapılması gereken bir işlem varmıdır? 3-E-arşiv fatura hükümlerinde belirtilen şekil ve şartlara uyan faturaları e-arşiv fatura kesecektir.E-ticaretten dolayı ayrıca bir işlem yapılması gerekir mi? 4-İrsaliyeli fatura en az 3'mü yoksa 4 nüshamı olması gerekiyor?

Cevap : 1-Sevk irsaliyesi fatura ve irsaliyeli fatura kullanabilir. 2- Vergi hukuku ve muhasebe konusunda yapılacak başka bir işlem yok.Başka mevzuat konusunda bilgi sahibi değiliz. 3- Gerekmez. 4--İrsaliyeli fatura en az 3 nüsha düzenlenir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.