Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.05.2020 12:28 (Üye) Soru : Dün internetten canlı yayınlanan Sayın Başkanın konuşmalarını ve sorulara verdiği cevapları daha sonra video kayıttan dinledim, o an kendisine sorma imkanı bulamadım. İçişleri Bakanlığının yeni yayımlanan genelgesinden bahsederken 16-19 mayıs tarihlerinde 65 yaş üstü meslek mensuplarımızın bürolarana gidebileceğinden bahsettiler. Benim bürom bir işhanının içerisinde. Bu tarih aralığında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bütün işhanları kapalı. Peki benim gibi ofisleri böyle işhanlarında bulunan 65 yaş üstü meslek mensupları işyerlerine nasıl gidecekler. Bu genelgede içerisinde Mali müşavir bürosu bulunan işhanları da istisna kapsamındadır demiyor. Bu soruma cevap arıyorum. Teşekkür ederim.

Cevap : İş hanı kapalı ise yapılacak bir işlem yok.Ancak; 65 yaş ve üstü meslek mensupları Beyanname ve bildirimleri düzenlemek ve vermek zorunda değildir. Bunlar Müşterilerinin ve kendilerinin beyannamelerini Sokağa çıkma yasağının tamamen kaldırıldığı tarih den itibaren 15 gün için verebilecekler.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.