Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.05.2020 14:14 (Üye) Soru : Üstad kolay gelsin.işyerimiz içişleri bakanlığı tarafından geçici süreliğine faaliyetlerine ara verilmesine karar verilen işyerlerinin bulunduğu sektörler kapsamında olmadığı için çalışıyoruz.23 Nisan dolayısıyla 23-26 nisan arası 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması oldu.1 Mayıs dolayısıyla 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması oldu.Bu kısıtlamalardan dolayı işyerimiz kısıtlamanın yapıldığı günlerde kapalıydı.Sorum şu: kapalı olduğumuz günlerde personellerimizin günlerini tam gösterebilir miyiz.çalışanlarla aramızda bir sorun da yok.

Cevap : Bu günlerde işçilere zorlayıcı nedenler dolayısıyla yarım ücret ödenmeli veya daha fazlası ödenebilir. ya da kod 10 genel hayatı etkileyen nedenler (resmi tatil dışında) bildirilebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.