Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.05.2020 14:06 (Üye) Soru : Merhabalar, 65 yaş üstü Mali Müşavir olan Meslekdaşımız Hafta sonu Mali Müşavirlere uygulanacak sokağa çıkma yasağı muafiyetinden yararlanabilir mi.-Kendisi şu an İstanbul sınırlarında olmakla birlikte İstanbul'dan biraz uzakta ve bulunduğu yerde telefon ve internet çekmediği için Meslekdaşım adına ben soruyorum.-Genelgede 65 yaş üstüyle ilgili açık bir ibare göremedim.-Yardımlarınızı rica ederim.-

Cevap : 65 yaşında ve üstü meslek mensupları için genelgede özel bir düzenleme yok. Zaten 65 yaş ve üstü meslek mensupları Beyanname ve bildirimleri düzenlemek ve vermek zorunda değildir. Bunlar Müşterilerinin ve kendilerinin beyannamelerini Sokağa çıkma yasağının tamamen kaldırıldığı tarih den itibaren 15 gün için verebilecekler.Sorumluluğumuz gereği bu konuda olumlu veya olumsuz yorum yapamayız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.