Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.05.2020 18:51 (Üye) Soru : MERHABALAR BEN 65 YAŞ ÜSTÜ ÇALIŞANIM BU PEŞİN VERGİLERİN SON GÜNÜ 28 NİSAN BENİM İÇİNDE GEÇERLİ MİDİR. SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN BENDE MUAF MIYIM. TEŞEKKÜR EDERİM. GEÇ KALDIM RAHATSIZ EDİYORUM AMA MÜCBİR SEBEBİM DİYE BİLİYORUM. BİZE DE UMARIM SON GÜN 28 NİSAN DEĞİLDİR. TEŞEKKÜR EDERİM

Cevap : GEÇİCİ VERGİ BEYANINI VE ÖDEMSİ 28 MAYIS GÜN SONUNA KADAR UZATILMIŞTIR.28 NİSAN YANLIŞ BİR TARİH DİR. ANCAK;VUK 518 sayılı tebliği göre sadece 65 Yaş üstü meslek mensubu ve sözleşmesi olan müşterilerinin VD ne verilmesi gereken tüm beyannameleri ve bildirimleri (geçici vergi beyanı dahil) sokağa çıkma yasağı bitim tarihini izleyen 15 günlük süre içersin de verilecek tahakkuk eden vergilerde aynı sürede ödenecektir. Yukarıdaki şartlara göre Geçici vergi beyannamesi sokağa çıkma yasağı bitim tarihini izleyen 15 günlük süre içersin de verilecek ve ödenecektir..
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.