Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.05.2020 14:10 (Üye) Soru : Merhaba Kısa Çalışma Ödeneğine başvurduğumuz tarih 27.03 den beri herhangi bir geri dönüş olmadı,Ben mart ayı bildirgeleri 7 günlük yarım ücret puantaja ekledim ve dolayısıyla 30 gün tahakkuk ettim.Sorum şu nisan ayı bildirgesi 23.05 tarihine kadar cevap gelmediğini düşünürsek ,nisan ayını kısa çalışma eksik gün 18 olarak göstedik ve daha sonra diyelim ki,haziran ayınad faydalanamayan personeller çıktı.Nisan ayına ek ve iptal bildirgeler mi vereceğiz?

Cevap : İşyerinizde kısa çalışma ödeneği süresince çalışılmadığını ve zorlayıcı nedenler oluştuğundan hareketle Eksik gün kodunu dilekçe ile 10. Genel hayatı etkileyen nedenler olarak değiştirlmek üzere bağlı bulunduğunuz SGM ne bildiriebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.