Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.05.2020 14:22 (Üye) Soru : İYİ ÇALIŞMALAR. 65 YAŞ ÜZERİ OLUP SSK MART PRİMLERİ ÖTELENMESİ SÖZLEŞME YAPILAN MÜKELLEFLERİ KAPSIYORMU.

Cevap : 65 yaş ve üstünde olması veya kronik rahatsızlığı bulunması nedeniyle sokağa çıkma yasağı kapsamına giren meslek mensupları ile beyanname/bildirimleri bu meslek mensuplarınca verilenler itibarıyla mücbir sebep hali ilan edilmesi: İçişleri Bakanlığınca alınan tedbirler uyarınca 65 yaş ve üstünde olması veya kronik rahatsızlığı bulunması nedeniyle sokağa çıkma yasağı kapsamına giren mükellefler ve meslek mensupları ile bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla geçerli olan “Aracılık ve Sorumluluk Sözleşmesi” uyarınca beyanname / bildirimleri bu meslek mensuplarınca verilenlerin 22.3.2020 ila sokağa çıkma yasağının sona ereceği tarih (bu tarihler dâhil) arasında mücbir sebep halinde olduğunun kabul edilmesi uygun bulunmuştur. Bu kapsamda olan meslek mensuplarının 22/03/2020 tarihi itibari ile hem kendi beyannameleri için hem de 22.03.2020 tarihi itibari ile geçerli olan “Aracılık ve Sorumluluk” sözleşmesi bulunan mükellefleri için mücbir sebep sayılmıştır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.