Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.05.2020 12:31 (Üye) Soru : Merhabalar mayıs ayı 31 çektiği için pandemi ücretsiz izin ve kısa çalışma ödeneği eksik gün sayılarını kaç gün göstermek gerekir kçö listesinde eksik gün 30 yazıyor ama mayıs gün sayısı 31 bu durumda eksik gün nedeni olarak 27 mi yazmak gerekir

Cevap : Pandemi ücretsiz izin uygulamasında eksik gün bildiriminde ayın kaç çektiğine göre bildirim yapılmaktadır. Mayıs ayı 31 çekmektedir. Kısa çalışma uygulanan işçiler adına çalışılmayan günler için SGK Aylık Prim ve Hizmet Belgesi ile eksik gün gerekçesinin “18-Kısa Çalışma Ödeneği” olarak bildirilmesi gerekmektedir. Ancak, kısa çalışma ile birlikte başka bir gerekçe varsa bu durumda eksik gün gerekçesinin “27-Kısa Çalışma Ödeneği ve Diğer Nedenler” olarak bildirilmesi gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.