Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.05.2020 12:34 (Üye) Soru : Sayın üstadım merhaba, Kahvehane işi ile iştigal eden mükellefimiz 16 Mart 2020 tarihinden beri faaliyeti durmuştur. Bu iş yerinde (Kısmi Süreli) olarak ayda 15 gün çalışan sadece 1 sigortalı çalışanı var. Bu işçi de K.Ç.Ö. hak etmediği için, nakit ücret desteğine başvurmak istiyoruz.17 Nisan dan sonra nakit ücret desteği için 14 günlük mü? yoksa kısmi süreli olduğu için 7 günlük mü? başvurmamız gerekiyor. Eksik gün nedenini 28 mi, 29 mu kodunu seçeceğiz? Teşekkür ederim.

Cevap : Nisan ayı için kısmi süreli yani işçinin o tarih aralığında fiili çalışma süresi kadar başvurulması gerekmektedir. Kısmi çalışma ve pandemi ücretsiz izin birlikte gerçekleşeceği için 29 kod kullanılması gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.