Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.05.2020 17:22 (Üye) Soru : 01.04./30.04 dönemi için kçö başvurusu yapılmış olan firmadaki personllerden birisi 01.04/09.04 arası raporu bulunmaktadır.personel için  kçö yararlanma süresi 1 ayın altında kalacağı için sonradan firma olarak sorun olabilecği işkur dan   tarfamıza bildirilmiştir.1-Personeller için kçö de en az bir aylık dönem olma zorunluluğu varmı?2-Bu durumda Kçö başvurudan vazgeçme hakkımız varmıdır?3-)Kçö vazgeçip nisan dönemi için bugün itibari ile  herhangi bir cezai durum olmadan  nakdi destek sistemine giriş yapabilirmiyiz

Cevap : 1. hayır yok raporu onaylayıp 27 kodla kçö bildiriminizi yapınız. 2. her zaman ikçö den vazgeçme hakkınız vardır İşkura bu durumu 6 iş günü önceden bildirmeniz gerekmektedir. 3.İşkur KÇÖ iptal ve onayı ile nakdi ücret desteğine başvurabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.