Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.05.2020 12:55 (Üye) Soru : SELAM 65 YAŞ ÜSTÜ MESLEK MENSUBUYUM SÖZLEŞMEMİN BULUNDUĞU FİRMALAR İÇİN ; 2020 1.DÖNEMİ GEÇİCİ VERGİ VE 2019 T.YILI KURUMLAR VERGİSİ BEYANI SON VERİLME TARİHLERİ NEDİR. YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİN TŞK.

Cevap : VUK 518 sayılı tebliği göre sadece 65 Yaş üstü MESLEK MENSUBU nun kendisinin ve sözleşmesi olan MÜŞTERİLERİ’NİN Vergi Dairesine verilmesi gereken TÜM beyannameleri ve bildirimleri (2019 Yıllık GV 2019 Yıllık Kurumlar vergisi beyannameleri , 2020/1. dönem Geçici vergi beyanı ve B formu, e berat , KDV ,Muhtasar ,Damga vergisi ve diğer tüm beyannameler dahil) sokağa çıkma yasağı bitim tarihini izleyen 15 günlük süre içersin de verilecek tahakkuk eden vergilerde aynı sürede ödenecektir. Yukarıdaki şartlara göre Geçici vergi beyannamesi sokağa çıkma yasağı bitim tarihini izleyen 15 günlük süre içersin de verilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.