Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.05.2020 10:08 (Üye) Soru : ÖNCELİKLE YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.FİRMAMIZ İÇİN SERMAYE ARTTIRIMI YAPACAĞIZ.20.05.2020 TARİHLİ KARAR ALDIK.BU GÜN ( 22.05.2020 ) NOTERDE ONAYLATACAĞIZ.VE TESCİLE VERECEĞİZ.SORUM : ARTTIRILAN SERMAYE TUTARINI BU GÜN BANKAYA YATIRABİLİRMİYİZ.TİCARET ODASINDA TESCİL OLMASINI BEKLEMEMİZE GEREK VARMIDIR.İYİ ÇALIŞMALAR.

Cevap : Sermaye artışınız da ödeme şekli yazılan metne göre ve şirket türüne göre değişir, ltd ise, örneğin ... TL tescilden önce ödenecek denilmiş ise bu meblağ bankaya yatmalı ve banka mektubu evrak ekinde sicile verilmesi gerekir, 24 ay içinde ödenecek ise o zaman tescilden sonra istenilen zamanda ödenebilir. a.ş. ise zaten artan rakamın 1/4 ü tescilden önce kalanı 24 ay içinde ödemeniz yazılmıştır, burada da 1/4 tescilden önce bankaya ödenmeli ve banka mektubunuz evrak ekinde sunulması gerekir, iyi çalışmalar,
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.