Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.05.2020 13:29 (Üye) Soru : Merhaba Bir firmam 12/2019 döneminde tasfiyeye girdi. Tasfiye öncesi dönem için Kıst dönem olarak Kurumlar Vergisi Beyannamesini beyan ettim. Tasfiye süresine ait 12.ay beyannamesini de Yıllık olarak beyan etmeye çalıştığımda e beyan sistemi beyannameyi kabul etmiyor. 189 u aradım 12.ayda tasfiyeye giren şirketlerde bu sorun yaşandığını beyannamemi dilekçe ile elden vermem gerektiğini söylediler. İnteraktiften dilekçeyi ve ekli olarak beyannameyi ilgili Vergi Dairesine verdim. Vergi Dairesi Servis şefi ile görüştüğümde bu şekilde dilekçe ile verdiğimde internetten beyanname vermediğim için ceza kesileceğini söyledi. Uygulama hakkında bilgi vermenizi rica ederim. İlginize şimdiden teşekkürler.

Cevap : Söz konusu beyanname e beyan sisteminden verilmesi gerekir. GİB sorunu mutlaka beyan süresi bitmeden çözecektir. VD nin uygulaması konusunda ise bilgi sahibi değiliz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.