Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.05.2020 14:53 (Üye) Soru : İyi günler, 01 04 te kısa çalışma ödeneğine baş vurduk.Nisan ayında müşterimiz haftada 7,5 saat (1 gün) çalıştı lucadan bordro hesaplatınca aylık 5 gün çalışma ve işverenin yarım ödeyeceği 6 günlük süre toplam 11 gün çalışma çıkıyor ve sgk bildirgesinde 11 gün olarak bildirim yapılıyor lucadan kçö listesini indirdiğimizde sadece çalışılan 5 gün görünüyor işkura o şekilde başvurduk ama kabul etmedi yaptığımız işlemde hatamı var

Cevap : 01,04,2020 kçö başlangıç ise 1 gün çalışılan 6 gün çalışılmayan gün olup olup 7 gün için kısmi bildirim 6 olmalıdır. 6 gün yarım ücret + puantajdaki çalışılan günleri ilave ettiğinizde bu sizin aphb gün sayınız olur. kalan günlerde eksik gün nedeni 18 kod kçö dür.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.