Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.05.2020 16:59 (Üye) Soru : 08.04.2020 tarihinde Beyoğlu ve Bahçelievler İŞKUR'a mail ile KÇÖ için başuru gönderdim.İŞKUR işveren girişinden çalışanlarımıza ait banka bilgilerini vs.girişlerini yaptım. -Bu konu işe ilgili İŞKUR'dan bir dönüş alamdım ve kendileri ile de bir iletişim kuramadım. -Personelimize de ne KÇÖ, ne de ücret desteği ödemesi yattı. Bu konu ile ilgili sorum şu; Nisan Ayında işyerine çalımamız olmadı. SSK bildirgesini yaparken eksik gün sebebine KÇÖ mi, yoksa Ücretsiz izin mi yazmalıyım. -Nisan Ayı için KÇÖ ve Ücret desteği alabilirmiyiz ? bu konu ile ilgili nasıl bir yol izmeleliyim? Teşekkürler.

Cevap : Eğer işkurdan uygunluğa ilişkin dönüş alamadıysanız ilk yedi gün uygulaması ile kalan günleri 10 genel hayatı etkileyen nedenler olarak bildirmeniz daha uygun olcaktır. KÇÖ nün onaylanması halinde bağlı bulunduğunuz sgm ye dilekçe ile kod değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.