Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.05.2020 09:18 (Üye) Soru : ÜSTADIM ÖNCELİKLE İYİ BAYRAMLAR DİLERİM SORUM ŞU AVUKATIN KARŞI TARAFTAN ALDIĞI YANİ DAVAYI KAZANDIĞI ZAMAN KARŞI TARAFTAN YANİ DAVAYI KAYBEDENDEN ALDIĞI VEKALET ÜCRETİNİ KENDİSİ NE PARA GELİYOR ANCAK ONLAR BU PARAYA ARACILIK EDİP BU PARAYI MÜVEKKİLİNE YANİ DAVAYI KAZANANA AKTARIYOR MÜVEKKİLİ DE YANİ DAVAYI KAZAN DA SON TÜKETİCİ BU DURUMDA AVUKAT BURADA ARACI OLUYOR PARA KARŞI TARAFDAN GELİYOR AVUKATDA BU PARAYI MÜVEKKİLİNE AKTARIYOR YANİ KENDİ ÜZERİNDE BİR PARA KALMIYOR.BU DURUMDA SERBEST MESLEK MAKBUZU KESECEKMİ?.SAYGILARIMLA TEŞEKKUR EDERİM .

Cevap : AVUKAT MAHKEMEDEN ALDIĞI PARA İÇİN SM MAKBUZU DÜZENLER.MÜVEKKİLİNE HUKUKEN DEVİR EDEMEZ. DEVİR ETMESİ HALİNDE PARAYI ALAN GERÇEK KİŞİ VEYA KURUM BU GELİR İÇİN FATURA DÜZENLEMESİ GEREKİR. İYİ BAYRAMLAR
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.