Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.05.2020 13:31 (Üye) Soru : odanız üyesi olup sözleşme yaptığım şirketlerin geçici beyannamelerini veremiyorum..geçici beyanları veremediğime göre,nasıl bir yol izlemeliyim . not : 65yaş üstü olup,baglı olduğum vergi dairesine de bu durumumu bildiren dilekçe de vermiştim.

Cevap : VUK 518 sayılı tebliği göre sadece 65 Yaş üstü MESLEK MENSUBU nun kendisinin ve sözleşmesi olan MÜŞTERİLERİ’nin Vergi Dairesine verilmesi gereken TÜM beyannameleri ve bildirimleri (2019 Yıllık GV , 2019 Yıllık Kurumlar Vergisi beyannameleri , 2020/1. dönem Geçici vergi beyanı ve B formu, e berat , KDV ,Muhtasar ,Damga vergisi ve diğer tüm beyannameler dahil) (SGK bildirgesi hariç) sokağa çıkma yasağı bitim tarihini izleyen 15 günlük süre içersin de verilecek tahakkuk eden vergilerde aynı sürede ödenecektir. Yukarıdaki şartlara göre Geçici vergi beyannamesi sokağa çıkma yasağı bitim tarihini izleyen 15 günlük süre içersin de verilecektir. BU DURUMU VERGİ DAİRELERİNE BİLDİRMENİZE GEREK YOK
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.