Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.05.2020 20:44 (Üye) Soru : Merhaba sayın yetkili, ilk işe başlamada 6111 desteğinden yararlanmış olan biri daha sonra uygun şartları taşıması durumunda tekrar yararlanabilirmi ? Teşekkürler.

Cevap : Faydalanma süresi - 18 yaş ve üzeri kadınları istihdam eden işverenlere 24 ila 54 ay, - 18-29 yaş arası erkekleri istihdam eden işverenlere 12 ila 54 ay, - 29 yaş ve üzeri erkekleri istihdam eden işverenlere 6 ila 30 ay, - Çalışmakta iken; 01.03.2011 tarihten sonra mesleki yeterlik belgesi alanlar, mesleki ve teknik eğitimi tamamlayanlar veya işgücü yetiştirme kurslarını bitirenleri istihdam eden işverenlere 12 ay, süreyle destek sağlanmaktadır. İŞKUR’a kayıtlı olmayı teşvik etmek amacıyla kişinin İŞKUR’a kayıtlı olması durumunda destek süresine 6 ay eklenilmesi yönünde hüküm getirilmiştir. İşverenlerce; aylık prim ve hizmet belgesinin yasal süresi içerisinde SGK’ya verilmesi ve primlerin yasal süresi içerisinde ödenmesi gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.