Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.05.2020 20:57 (Üye) Soru : İşyeri; kendi avukatı ve arabulucusunu işyerine getiriyor. Işçiye, Arabuluculuk Anlaşma belgesi işçininde rızası ile (belli bir tutarda anlaşarak) imzalatıyor. Arabuluculuk belgesinde ödenecek tutar banka yolu ile yapılacağı belirtilmiş. İban numaraları yazılmış. Fakat birkaç gün sonra arabuluculuk anlaşma belgesindeki tutar kadar çek işçinin adına hazırlanmış işçiye ciro ettirilmiş(işçi çekin arkasına adını soyadını yazmış imzasını atmış.İşyeri çeki almış.) para işçinin banka hesabına yatmış.Yani para alındı problem yok. Ama çek ile ilgili bir problem çıkarmı (işyeri çeki biz tahsil edeceğiz hesabınıza yatıracağız demiş. çekin vadesi 23.03.2020). Sorunun gizli kalması önemlidir. Teşekkürler...

Cevap : Soruyu genele açık sormuşsunuz Size buradan cevap yazmamı istemiyorsanız Oda aracılığı ile danışma birimi ile iletişime geçiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.