Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.06.2020 09:12 (Üye) Soru : Kurumlar Vergi beyannamemde İade Edilecek Geçici Vergi Beyannamesi Var. GEKSİS raporunda Faiz kesintisi bildirimi yaptım Aylık olarak bildirdim.Banka İşlemin Üç Aylık olduğunu söyledi. Kurumlar Vergisi Beyannamesinin Sadece ilgili bölümünü düzelterek Tekrardan sisteme yüklemem gerekiyor. Kanununi süresinden sonra verilen bu düzeltme beyannamesi için vergi ziyanı falan yok sadece Kesintilerde dönem hatası var. Özel onayda hangi kutucukları işaretlemem lazım Düzeltme Kanuni süresinden sonra olabilirmi her hangi bir ceza kesilirmi. KDV Matrah ve Gelir tablosu brüt satış farkı kesilmiş. Gelir Tablosunda 602 olan Sigorta Teşvikleri Var. KDV matrahında yok KDV matrahında olan 642-649 ve 646 Hesaplara işlenen Faturalar var. 600-601-602 Toplamında tutmuyor. Ondan dolayı Fark Var. Bunu nasıl izah edip toparlıyacaz ve anlatıcaz idareye anlamadım.

Cevap : KV beyannamesinin verilme süresi henüz dolmadı Bu gün son gündür. Düzeltme beyannamesi vermeniz halinde ceza uygulanmaz.Özel onayda düzeltmenin işaretlenmesinin yeterli olduğu görüşündeyiz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.